Havuz Kimyasalı Besleyicilerin Avantajları

  LaimCorner

  0/5 stars (0 votes)

  Bir yüzme havuzu, hırslı ve hatta o kadar da hevesli olmayan yüzücüler için sayısız saatlerce rahatlama ve keyif verebilen bir tesistir; bu nedenle, havuz suyunun yüzmeyi isteyen herkes için hazır olması çok önemlidir. günün saati (veya gece).
   
  Havuz suyu ancak gerekli havuz kimyasalları ile uygun şekilde arıtıldığında yüzmeye uygundur.
   
  Bu makale, özellikle arka bahçenizde kendi yüzme havuzunuz varsa, göz önünde bulundurmanız gereken yüzme havuzu kimyasalları hakkında size genel bir bakış sunmayı amaçlamaktadır. Havuz uzmanlarından yardım isteyebilirsiniz, ancak havuz suyunuza ne koyduklarını anlamanız her zaman en iyisidir. Havuz bakımı konusunda eğitimli olmak, sizin için en iyisinin ne olduğu konusunda daha iyi kararlar vermenize yardımcı olur Bodrum buhar odası.
   
  dezenfektanlar
   
  Bunlar yüzme havuzu için en çok kullanılan kimyasallardır. Bu kimyasallar, yosun ve bakterilerin büyümesini kontrol etmeye yardımcı olur. Ayrıca suyun berraklığının korunmasına yardımcı olur ve sudaki virüsler gibi diğer mikroorganizmaların olasılığını azaltır. En yaygın olarak bilinen havuz dezenfektanları, klorun yaygın olarak kullanıldığı klor ve bromdur. Havuz suyunuzun klor ve brom içermemesini istiyorsanız iyonizasyon işlemleri ve biguanid kimyasalları da mevcuttur.
   
  Su dengeleyiciler
   
  Bunlar, havuz suyunuzun doğru miktarda pH, alkalinite ve kalsiyum sertliğine sahip olmasını sağlamak için kullanılır. Yüzme havuzunda dengeli bir su bulunması, ideal bir yüzme ortamı yaratmanın yanı sıra havuz ekipmanları ve havuz yüzeyi ile ilgili su kaynaklı sorunların önlenmesine yardımcı olur. Havuz suyunuzun kalsiyum sertliği, alkalinite ve pH için önerilen aralıkta olup olmadığını test etmek için su test kitlerini kullanabilirsiniz. Suyu ayarlamak için kullanabileceğiniz kimyasal, pH ve alkalinite arttırıcı ve azaltıcılar ve kalsiyum sertliği arttırıcılar içerir.
   
  Oksitleyiciler ve havuz suyu şok edicileri
   
  Yosun ve bakterilerin büyümesini kontrol etmede dezenfektanlara yardımcı olun. Bu kimyasallar havuzun kullanım sıklığına göre haftada bir veya haftada iki kez uygulanır. Bunlara lityum hipoklorit, sodyum di-klor, kalsiyum hipoklorit, monopersülfat, sodyum hipoklorit ve potasyum peroksimonosülfat dahildir.
   
  yosun öldürücüler
   
  Adından da anlaşılacağı gibi, dezenfektanlar tarafından sağlanan kontrole ek olarak alg büyümesini kontrol etmeye yardımcı olur. Bu yüzme havuzu kimyasalları, güneş ışığına maruz kalan bir açık yüzme havuzunuz olduğunda önerilir. Bu alg öldürücüler arasında polikuatlar, kuaterner amonyak, brom tuzları, boratlar ve metaller bulunur.
   
  Havuzunuzun bakımı için kullanabileceğiniz diğer havuz kimyasalları leke ve kireç önleyiciler, metal sökücüler, arıtıcılar ve siyanürik asit stabilizatörleridir.
   
  Bu makalede bahsettiğimiz kimyasallar hakkında, özellikle de uzun vadede yüzücüler ve yüzme havuzunun kendisi için olabilecek olası yan etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın.

  Mawared