Hangi Temizlik Şirketini Kullanması Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

  LaimCorner

  0/5 stars (0 votes)

  Dışarıda birçok temizlik şirketi var ve yeterli, kötü ve mükemmel bir temizlik şirketi arasındaki fark gerçekten bir fark yaratıyor. Peki hangi profesyonel temizlik işini kullanacağınızı nasıl bileceksiniz? Temizlik hizmeti almadan önce aramanız gereken 15 şeyin bir listesi. Bu listeyi okuduktan sonra, hangi temizlik şirketinin iyi, hangisinin kötü olduğunu nasıl söyleyeceğinizi öğreneceksiniz (onları işe almadan önce):

   

  1. En az üç firmadan fiyat teklifi alın.
  Bunun yapılmasının birkaç nedeni var. Sadece hangi temizlik şirketinin en iyi fiyatlı olduğunu bilmek değil, aynı hizmet için fiyatlarda ne kadar boşluk olduğunu da görmek için. "Ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz" klişe olabilir ama bu onu yanlış yapmaz. Fiyatlardaki farklılıklar çok büyük olmasa da, paranızın karşılığını en iyi şekilde veren profesyonel temizlik işiyle devam etmek muhtemelen en iyisidir. Ancak fiyatlardaki tutarsızlık katlanarak farklıysa, bu size bir şey söylemeli ve şüpheci olmanız için bir neden vermelidir.

   

  Ayrıca fiyat teklifleri sorulduğunda, fiyat tekliflerinin her şeyi (malzeme ve işçilik) kapsayıp kapsamadığını ve sunulan temizlik hizmetlerine ek olarak ne kadar özel bir özelleştirilmiş temizlik hizmetinin olabileceğini sormanız önerilir Büyükçekmece temizlik şirketi.

   

  2. Ne kadar süredir iş yaptıklarını sorun.
  Gelip giden birçok işletme var, bu yüzden bir süre işinde kalmayı başaran bir işletme, temizlik şirketi hakkında olumlu şeyler söylüyor. Uzun ömür, büyüklüğün garantisi olmasa da, üzerinde durulması gereken bir faktör olmalıdır. (Sonuçta, bir işletme, geri dönen memnun müşterilere sahip olmadan nasıl bu kadar uzun yıllar açık kalabilir?)

   

  3. İşlerini garanti edip etmediklerini sorun.
  Çoğu şirket, memnuniyetinizin garanti edildiğini söylüyor, ancak bu ne anlama geliyor? Memnun kalmazsanız size geri ödeme teklif edecekleri anlamına mı geliyor? Sizin için bir iş yapması için birini (özellikle de memnuniyeti garanti eden birini) işe almadan önce bunu öğrenmeniz önemlidir.

   

  4. Bir referans listesi isteyin.
  İyi bir şirketin sadık ve memnun müşterileri olacaktır. Çok sayıda memnun müşteriye sahip bir temizlik şirketi ile iş yaptığınızı bilerek rahat hissedebilmeniz için bir referans listesi istemeniz tavsiye edilir.

   

  5. İhtiyacınız olan tüm temizlik hizmetlerini sağlayabilirler mi?
  Profesyonel bir temizlikçi kiralarken, sundukları tüm hizmetleri bilmek en iyisidir. İhtiyacınız olan tüm işleri yapmak için bir tane kiralamak varken neden bir sürü temizlik şirketi kiralayasınız ki? İşe aldığınız bir şirketin kaydını tutmak (ve her yeni temizlik şirketi tuttuğunuzda bu listeyi gözden geçirmek zorunda kalmamak) birçok şirketten daha mı kolay? Temizlik şirketi yer cilası, halı temizliği yapıyor mu, hizmetçi servisi var mı? Onları işe almadan önce sundukları tüm hizmetleri bilmek en iyisidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki temizlik şirketi varsa ve diğer her şey eşitse, muhtemelen en çok hizmeti sunanı kiralamak en iyisidir.

   

  6. Yeşil temizlik ürünleri sunuyorlar mı?
  Yeşil temizlik hareketinin akışı sayesinde, kullandıkları ürünlerin sizin için iyi olduğu için daha az iyi olup olmadığı konusunda endişelenmeden bir yeşil temizlik şirketi kiralayabilirsiniz. Günümüzde yeşil temizlik, yeşil olmayan temizlik kadar iyi bir iş çıkarıyor, ancak toprağa kimyasallar ve toksinler eklemeden temizlediği için daha iyi yapıyor. Yeşil temizlikle ilgileniyorsanız, aradığınız profesyonel temizlikçilerin yeşil onay mührünü karşıladığından emin olun.

   

  7. 7/24 acil temizlik hizmeti sunuyorlar mı?
  Su baskını, kırık borular, tıkanmış tuvalet gibi acil bir durumda veya hemen müdahale edilmesi gereken diğer sorunlar varsa, sizi olabilecek herhangi bir felaketten kurtarmak için günün her saatinde temizlik şirketini arayabilirsiniz. olmak. Ne de olsa, temizlik şirketiniz binanızı zaten tanıyor olmalı ve binaya erişimi olmalıdır, bu nedenle temizlikle ilgili acil durumları ve felaketleri çözmeleri daha önce sizin için çalışmayan birine göre daha kolaydır.

   

  8. Ruhsatlı, kefil ve sigortalı mı?
  Bir temizlik şirketini (veya bu konuda herhangi bir şirketi) işe alırken, işi yapmak için lisanslı olduklarından emin olmak önemlidir. Ayrıca, bağlı olduklarından emin olun; bu, meydana gelebilecek herhangi bir hasar, kayıp veya diğer herhangi bir arızadan sorumlu oldukları anlamına gelir. Profesyonel bir temizlik şirketi, oluşabilecek herhangi bir hasar veya arızadan sorumlu olduğu için herhangi bir kayıp yaşamayacağınızı garanti eder. Ayrıca, sigortalı olduğuna dair kanıt gösteremeyen bir temizlik şirketi ile asla anlaşma yapmayın.

   

  9. Hesabınıza bir müşteri hizmetleri temsilcisi atanmış mı?
  Bazen sizin için temizlik yapan kişiyle doğrudan iletişim kurmak zordur ve temizlik şirketini aradığınızda hesabınızı tanımayan birine yönlendirilebilirsiniz. Hesabınızda kimin çalıştığını bildiğinizden ve onları arayabileceğiniz doğrudan bir numara varsa (böylece transfer etmek ve bunların kapsamını belirlemek için gereksiz zaman harcamak zorunda kalmazsınız) emin olun.