Lychee Ices - Mükemmel Romantik Tatlı

  LaimCorner

  0/5 stars (0 votes)

  Lychee, öncelikle Asya, Güney Afrika ve Meksika'da bulunan tropikal ve subtropikal bir meyve ağacıdır. Tatlı bir tada sahip kokulu bir meyvedir. Meyve 3 ila 4 cm uzunluğunda ve 3 cm çapındadır. Dışı pembe-kırmızı, kaba dokulu, yenmeyen ancak meyveyi yiyen kişi meyveyi tek tek soyduğu için elle kolayca çıkarılabilen bir kabukla kaplıdır. Ağaçtan hasattan taze olarak yenirler, diğerleri ise bal eklenerek tatlılara dönüştürülür ve çoğu zaman bu karışımı soğutulmuş olarak sunarlar. Birçok lokantanın favori tatlı meyvesidir.

   

  Çinliler, kırmızı, kalp şeklinde bir meyve olan lychee'yi romantizmin ve aşkın sembolü olarak görürler. Ve ondan liçi çayı yaparlar. Bu çay güçlü, hoş tatlı bir aroma sunar. Kırmızımsı kahverengi demleme hafif, tatlı bal benzeri bir tada sahiptir. Bu, Çinliler tarafından sıcak veya buz üzerinde sunulan bir ikramdır.

   

  Çay içmek, Çin toplumunda hemen hemen tüm durumlarda olağan bir ritüeldir. Törenler genellikle içecek olarak çay ile yapılır. Çin'de çayın bulunmadığı hiçbir durum yoktur, özellikle yemek seven Çinlilerin zevk aldığı uzun ve özenli yemekler olan akşam yemeklerinde. Bu tür görkemli akşam yemekleri genellikle çay içme ile sona erer, çünkü çayın, yemek yiyenlerin gıda alımının sindirimine yardımcı olabilecek en iyi içecek olduğuna inanılır puff bar.

   

  Otellerde bile - misafirler, ilk giriş yaptıklarında, normal olarak, her zamanki çay kabı ve çay fincanları ile birlikte mevsim meyveleri ile odalarında karşılanır. Lychee meyvesi, elbette, otel konuklarının hoşgeldin ikramı olarak tadını çıkarabilecekleri meyvelerden biridir.

   

  Çin toplumundaki diğer çay türleri gibi liçi çayının da kişinin sağlığına iyi geldiğine inanılır. Eh, hiç obez Çinli olmadığı düşünülürse, çay içmelerinde bir mantık var. Kendilerini şımarttıkları zengin Çin yemeklerinde bile, lychee çayı ve diğer çay türleri, iyi fiziklerini korumalarına yardımcı olur.