All Natural Detox Remedies for Better Health

  LaimCorner

  0/5 stars (0 votes)

  Binlerce yıldır tüm dünyada sağlığı iyileştirmek ve vücudu temiz tutmak için çeşitli doğal detoks ilaçları kullanılmaktadır. Vücudun detoksifiye edilmesinin birçok yolu vardır, ancak çoğu detoks ilacı, toksinlerin tüketimini önleyerek ve arıtılmış su, belirli meyve veya sebzeler veya bitkisel ilaçlar, takviyeler ve çaylar gibi doğal bir şey kullanarak toksinlerin vücuttan atılmasını içerir. vücuttan. Detoksun nihai sonucu, daha fazla enerji ve daha iyi sağlık ile temizlenmiş bir vücuttur.

  Neden detoks yapmanız gerektiğini merak edebilirsiniz. Biraz arabanızın yağını değiştirmek gibi doğal bir bitkisel detoks temizliği düşünebilirsiniz. Eski, pis pis pislikleri temizlemezseniz ve yerine yeni, temiz yağ koymazsanız, motorunuz da iyi çalışmayacak ve sonunda bozulacaktır Sunscreen side effects. Aynısı, yediğiniz yiyeceklerden, içtiklerinizden ve cildinize sürdüğünüz hijyen ve kozmetik ürünlerden vücudunuzda biriken toksik atıklar için de geçerlidir. Yiyecek ve içecekler yapay renkler, tatlar, koruyucular ve dolgu maddeleriyle doludur. Her gün cildimize sürdüğünüz hijyen ve bakım ürünlerinde ve kozmetik ürünlerinde petro-kimyasallar var. Ayrıca soluduğunuz havada ve içtiğiniz suda kirleticiler var.

   

  Bu toksinler, sisteminizde her zaman birikiyor; hücrelerinizde saklanıyor. Vücudunuzu periyodik olarak detoksifiye etmezseniz, vücudunuzda depolanan atıkların birikmesi sağlığınızı olumsuz etkilemeye başlar ve çeşitli hastalıklara ve kronik hastalıklara katkıda bulunabilir. Sonunda vücudunuz, tıpkı yağ değişimi olmayan bir araba motoru gibi bozulmaya başlar. Bu, kendinizi yorgun, uyuşuk, şişkin ve şanslı hissettiğiniz zamandır.

   

  Genel olarak, bitkisel detoks çayları ve ilaçları güvenlidir. Bununla birlikte, kronik hastalığınız varsa, çok sayıda ilaç kullanıyorsanız, alerjiniz varsa veya hamileyseniz, özellikle herhangi bir tür açlık detoksu düşünüyorsanız, detoks rejimine başlamadan önce sağlık uzmanınızdan yardım almalısınız.

   

  Bitkisel detoks çayı ile günlük detoks yapabilir ya da periyodik detoks seti veya hızlı detoks yapmayı tercih edebilirsiniz. Denemeniz için birçok seçenek var.

   

  Vücudunuzun "kötü şeyler" için isteklerini inkar ettiğiniz ve vücudunuz depolanmış toksinleri ve atıkları salmaya başladığı için, detoks sürecinin ilk birkaç gün genellikle zor olabileceğini unutmayın. Vücudunuz daha sağlıklı bir iç ortama uyum sağlarken ruh hali değişimleri, sinirlilik ve yorgunluk yaşamak mümkündür. Ayrıca cildinizin kırıldığını da görebilirsiniz. Bunun nedeni, cildinizin en büyük boşaltım organınız olması ve vücudunuzdaki bazı atıkları ve toksinleri temizlemeye dahil olması olabilir.

   

  Kafein veya nikotin gibi ruh halini değiştiren veya fizyolojiyi değiştiren bir kimyasaldan detoks yapmayı planlıyorsanız, bu yoksunluk yan etkileri muhtemelen daha belirgin olacaktır. Yakın gelecekte stresli bir olay ya da bağlılığınız olduğunu ya da programınızın olağan dışı ya da özellikle yoğun olacağını bildiğiniz anda detoksa başlamanız önerilmez. Başarılı bir detoksun anahtarı, önceden plan yapmak, hazırlıklı olmak ve yaptığınız temizlik türünü desteklemek için doğru bitkisel ve doğal ilaçlara sahip olmaktır.

   

  Endişelenme, hepsi kötü değil. Muhtemelen ilk 3-5 günün en zor olduğunu göreceksiniz. Eninde sonunda en kötüsünün üstesinden gelmeyi başaracaksınız ve yoğun çabalarınızın faydaları hissedilmeye başlayacak. Ruh halinizin düzeldiğini, enerji seviyelerinin yükseldiğini, kıyafetlerin daha iyi oturmaya başladığını ve cildin daha sağlıklı görünmeye başladığını fark etmeye başlayacaksınız. Daha iyi hissetmeye ve görünmeye başlarsınız; daha sağlıklı.

   

  Ayrıca, detoksifiye edici bir doğal temizlik yapmak, özel bir etkinlikten önce birkaç kilo vermenin harika bir yoludur. Veya devam eden kilo kaybı ve kilo yönetimi için düzenli olarak kullanılabilir.