What's Wrong With Mineral Oil in Skin Care

  LaimCorner

  0/5 stars (0 votes)

  Mineral yağın birçok cilt bakım kremi ve kozmetik ürününde önemli bir bileşen olduğunu biliyor muydunuz? En sevdiğiniz kremin petrol bazlı olduğunu öğrenmek şaşırtıcı olabilir! Cildiniz için kulağa kesinlikle kötü geliyor, ama gerçekten öyle mi?

   

  Önce mineral yağın gerçekte ne olduğuna bir bakalım. Aslında, diğerleri arasında sıvı parafin, parafin mumu ve petrolatum olarak da adlandırılan bu madde, ham petrolün bir yan ürünüdür. Teknik olarak bu doğal bir üründür, çünkü ham petrol orijinal olarak organik maddeye dayanır, ancak cilt bakımında kullanıldığında bitki bazlı ürünlerden çok farklı çalıştığı için gerçekten doğal içeriklerle karşılaştırılamaz.

   

  Cilt bakımında, cildin kendi nemini korumak için cildi kapladığı için mineral yağ kullanılır. Mineral yağın kendisi cildinize hiç nem sağlamaz, sadece cildi kaplar, cildin kendi nemini kendi altında tutar.

   

  Tıkanmış gözenekler, ciltte kuruluk ve çatlama ve hatta erken yaşlanma gibi yan etkiler olmasaydı bu o kadar da kötü olmazdı. Bir düşünün: Mineral yağ bazlı cilt bakımı ile cildinize ince bir yarı plastik folyoyu etkili bir şekilde sürüyorsunuz. Cildinizin plastiğin altında sizden daha fazla nefes alabileceğini düşünüyor musunuz? Bu doğru, olamaz.

   

  Mineral yağ cilt üzerinde çok etkili bir bariyer görevi görür, ancak bu nedenle vücudun kendi nemlendirme mekanizmalarına ve cildin toksinleri yok etme becerisine, kuru cilde, tıkanmış gözeneklere ve belki de akne ve cildin yaşlanmasına müdahale eder. İnsanlar cilt bakımıyla kurtulmaya çalışıyor!

   

  Tüm bunları bilerek, neden prestijli şirketler cilt kremlerinde ana bileşen olarak mineral yağı kullanmaya devam etsinler? Acı ama gerçek: çünkü ucuzdur ve ürünlerin uzun raf ömrüne sahip olmasını sağlar.

   

  Sizi bilmem ama ben ürünlerini yüksek fiyata satan ama standartların altında malzeme kullanmaya devam eden firmalara paramı vermeyi reddediyorum, hele bu kadar alternatif varken Ghee benefits.

   

  Ciddi doğal cilt bakım şirketleri, mineral yağ yerine bitki bazlı gliserin, yağlar ve karite yağı, avokado yağı veya babassu mumu gibi emülsiyonlar kullanmayı tercih edebilir. Bu gerçekten doğal bileşenler gözeneklerinizi tıkamaz ve cildinizi tamamen doğal olarak nemlendirir ve besler.

   

  Mineral yağ bazlı cilt bakımının size nasıl zarar verebileceğini bilmek ve güvenli, etkili doğal cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bugün bilgilendirici web sitemi ziyaret edin - link aşağıda!